All My Movies - Exported Movie List
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                             
 
 
                         

 

 

 

 

 

 

 

 
 
NAZWA KINA: ..........  OGNISKO
MIASTO: ....................  59-220 Legnica
ULICA: .......................  Skarbowa 3
TELEFON: ................  Tel. 76 7218603
E-MAIL: .....................  BRAK
STRONA WWW: .....  BRAK
   
   
                                           
                                                                                      

 

 
 
Wyświetl większą mapę
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 MAPA GPS

 Legnica, Skarbowa 3

   

"Ognisko" poddaje się bez walki

 

 
  Najstarsze w mieście kino "Ognisko" zostanie zamknięte. To już jest przesądzone. Pozostanie "Piast", który liczy na widzów ambitnych.Taką decyzję podjęło już kierownictwo wrocławskiej instytucji kulturalnej Odra - Film, która jest właścicielem i operatorem legnickich kin ""Ogniska" i "Piasta".

„Ognisko” i „Piast” – taki jest wybór mieszkańca Legnicy, który w weekendowy wieczór chce wybrać się do kina nie wyjeżdżając z miasta. Powiedzmy sobie szczerze. Oba kina daleko odbiegają od nowoczesności i komfortu. Mimo, że oba były niedawno modernizowane, posiadają nowoczesną aparaturę projekcyjną, odbiór dźwięku jest wysokiej jakości, wielu legniczan i tak woli podjechać do lubińskiej „Muzy”, inni zdecydowanie stawiają na „wypasione” multikina we Wrocławiu z kilkoma salami projekcyjnymi, swoistą atmosferą i klimatem. Ale wielu też zostaje w Legnicy i chce obejrzeć filmowego hita na miejscu. Atutów legnickie kina „Ognisko” i „Piast” zbyt wiele nie mają. Wprawdzie kina są na czasie, bo w chwilę po ogólnopolskiej premierze, dany film „wisi” już w repertuarze, ale w tym względzie nie ma się czym podniecać, bo gdyby było inaczej – pewnie nikt by tam nie zaglądał. Atutem „Ogniska” i „Piasta” jest niska cena biletów. Na każdy seans obowiązuje bowiem cena 13 i 14 zł. We Wrocławiu za ten sam film musimy zapłacić o kilka złotych więcej (ale nie porównujmy kinowej Legnicy do kinowego Wrocławia, bo to dwa różne światy).

Kilka miesięcy temu zastanawialiśmy się jaka przyszłość czeka dwa legnickie kina, gdy do ofensywy zbroi się Multikino, które - według zapewnień inwestora - ma być otwarte w powstającej Galerii Piastów już przed świętami Wielkiej Nocy. Pytaliśmy, czy Odra - Film podejmie walkę o widza, która z góry wydaje się być przegraną? A może wręcz przeciwnie – "Ognisko" i "Piast" staną do boju z otwartą przyłbicą? Dziś już wiemy na pewno, że "Ognisko" zostanie zamknięte na cztery spusty.

- Rzeczywiście podjęliśmy taką decyzję - przyznaje Andrzej Białas, dyrektor wrocławskiej Odry - Film. - W sytuacji, gdy w Legnicy powstanie Multikino, nie będziemy w stanie utrzymywać w mieście dwóch kin. Konkurencja, choćby pod względem repertuaru czy wyposażenia sal kinowych, będzie tak ogromna, że musimy liczyć się z osłabieniem naszej pozycji na rynku. Walka o widza z Multikinem w naszej sytuacji skazana jest na porażkę.

Nie ma jeszcze decyzji co do terminu zamknięcia "Ogniska". Stanie się to zapewne wiosną przyszłego roku, w chwilę po otwarciu w Legnicy Multikina. Likwidacja najstarszego kina w mieście nie oznacza, że Odra - Film całkowicie wycofuje się z działalności w Legnicy. Nadal funkcjonować będzie kino "Piast".

- "Piast" przestawiamy na kino studyjne, typowo lokalne, z ofertą filmu ambitnego. Zrezygnujemy z głośnych projekcji, na które legniczanie pójdą do Multikina. Nasz repertuar będzie całkowicie odmienny. Będziemy pokazywać filmy, których nie wyświetli konkurencja - zapowiada dyrektor Białas.

Co sądzicie o przesądzonej likwidacji "Ogniska"? Czy Odra - Film postępuje słusznie poddając się bez walki?

Źródło  www.legnica.wfp.pl