KINO.KOM JUBILAT GŁOGÓW
All My Movies - Exported Movie List
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                             
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
NAZWA KINA: ..........  KINO.KOM    JUBILAT 
MIASTO: ....................  Głogów   67-200
ULICA: .......................  Pl.Konstytucji 3 Maja
TELEFON: ................  (76) 833 43 23
E-MAIL: .....................  jubilat@stricte.net
STRONA WWW: .....  
   
REPERTUAR KINA:  www.glogow.pl         www.mapa.targeo.pl
                                           
                                                                                      

 

 
 
Wyświetl większą mapę
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 MAPA GPS

 Głogów, Pl.Konstytucji 3 Maja

 

   

Historia kin w Głogowie:

 
 
Kinoteatr Primus-Palast - otwarte na przełomie lat 1926/1927, zniszczone w czasie oblężenia Głogowa w 1945 roku, mieściło się przy König-Friedrich-Platz 4 (obecnie pl. Jana z Głogowa). Powstało według projektu głogowskiego architekta Hempla. Posiadało 800 miejsc siedzących (585 na parterze, 215 na balkonie i w lożach usytuowanych na tylnej ścianie balkonu). Za ekranem znajdowała się scena z ukrytym pomieszczeniem dla 15 osobowej orkiestry.
Kino Schauburg - otwarte na przełomie lat 1926/1927, zniszczone w czasie oblężenia miasta w 1945 roku, mieściło się przy Hohenzollernstrasse 8 (obecnie Aleja Wolności). Było mniejsze i niższe od kina Palast. W połowie lat 30. zostało przebudowane do kinoteatru o większej powierzchni i bogatszym wystroju.
Kino Bolko - pierwsze powojenne kino stałe w Głogowie, mieszczące się przy ulicy Szkolnej 2, obecnie nieistniejące. Posiadało 250 miejsc siedzących. Uroczyste otwarcie odbyło się 13 marca 1950 roku. Pierwszym seansem był Ostatni etap Wandy Jakubowskiej. W 1967 roku przeprowadzono gruntowny remont. W 1977 roku zostało zamknięte z powodu remontu, na który zabrakło środków.
Kino Cukrownik - obecnie nieistniejące kino związkowe pracowników Cukrowni "Głogów" mieszczące się przy ulicy Rudnowskiej 54. Powstałe w 1961 roku posiadało 190 miejsc siedzących.
Kino Jubilat - wybudowane ze środków Huty Miedzi "Głogów" w kwietniu 1975 roku, mieszczące się przy placu Konstytucji 3 Maja 3. Posiada 505 miejsc siedzących. Pierwszym seansem była składanka filmów: Zwycięstwo, Ostatnie dni, Kierunek Berlin.
Kino Zodiak - działające w latach 1977-1990 w Miejskim Ośrodku Kultury mieszczącym się przy placu Konstytucji 3 Maja 2. Posiadało 500 miejsc siedzących.
Kino Bemowiec - obecnie nieistniejące kino mieszczące się na terenie jednostki wojskowej.
Kino.kom - obecnie istniejące kino w Miejskim Ośrodku Kultury, swoją działalnosć rozpoczęło po remoncie MOK-u w 2004 roku