KINO KADR DABROWA GÓRNICZA
All My Movies - Exported Movie List
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                             
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
NAZWA KINA: .........  KINO STUDYJNE KADR
MIASTO: ...................  Dąbrowa Górnicza  41-300
ULICA: ......................  Plac Wolności 1
TELEFON: ...............  Tel./Fax: 32/262-20-63
E-MAIL: ....................  promocja@palac.art.pl
STRONA WWW: ....  www.palac.art.pl    
REZERWACJA :......  32/260-04-17
REPERTUAR KINA:  www.palac.art.pl    
                                           
                                                                                      

 

 
 
Wyświetl większą mapę
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 MAPA GPS

 Dąbrowa Górnicza, Plac Wolności 1

 

 

     
  Kino KADR jest kinem bez popcornu o charakterze kameralnym. Swoją działalność rozpoczęło w październiku 2007r. Mimo młodego wieku nasze kino ma bogatą tradycję sięgającą aż 1960r. W tym czasie powstał AKF "Zagłębie" pod kierunkiem reżysera Edwarda Podolskiego, którego działalność była doceniana licznymi nagrodami. W 1972 roku powstał DKF "Kadr", od którego pochodzi dzisiejsza nazwa kina. AKF i DKF swoją ówczesną działalność zakończyły w 1991r.
Od 1 marca 2008r. Kino KADR należy do Sieci Kin Studyjny i Lokalnych i jest obecnie jedynym kinem o charakterze edukacyjnym i niekomercyjnym w naszym mieście oraz jedynym kinem tego typu w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim. Bieżąca działalność kina skupia się przede wszystkim na prezentowaniu filmów Kina Polskiego oraz Europejskiego. Chętnie jednak wyświetlamy filmy naszych wschodnich sąsiadów, produkcje z Ameryki Południowej, wybrane pozycje kina Azjatyckiego, oraz wartościowe filmy kina Hollywoodzkiego.
Kino znajduje się w centrum Dąbrowy Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Przy kinie działa reaktywowany Amatorski Klub Filmowy (AKF "Zagłębie") , którego działalność nastawiona jest przede wszystkim na edukację związaną z produkcją filmową. Docelowo działanie swoje ma wznowić Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF). Już teraz organizowane są rożnego rodzaju przeglądy filmowe , pokazy specjalne oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży (np. EDUKACJA FILMOWA MŁODEGO WIDZA )