BĘDZIN - KINO NOWOŒĆ
All My Movies - Exported Movie List
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                             
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
NAZWA KINA: .........  NOWOŚĆ
MIASTO: ...................  Będzin 42-500
ULICA: ......................  Potockiego 3
TELEFON: ...............  (32) 267 35 52    kom. 510 241 269
E-MAIL: .....................  BRAK
STRONA WWW: .....  www.kinonowosc.bedzin.pl
 
REPERTUAR KINA:  www.kinonowosc.bedzin.pl
                                           
                                                                                      

 

 
 
Wyświetl większą mapę
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 MAPA GPS

 Będzin, Potockiego 5

 

 

   

 

 
  RATUJMY ''NOWOŚĆ''  Marta Sudnik, 2008-09-05 18:52  
     
  Kameralne sale, niewielu widzów. Taka atmosfera dla wielu jest cenniejsza niż wygoda w multipleksie. Niestety coraz więcej takich kin odchodzi w zapomnienie. To tego grona należy kino "Nowość" w Będzinie. Jedyne kino w mieście może zostać zlikwidowane z powodów finansowych. Próbę jego ocalenia podjął Ośrodek Kultury, który zorganizował koncert pod hasłem: "Ratujmy jedyne kino w Będzinie".

Lucyna Czajka opiekuje się kinem od sześciu lat. Przyznaje, że walka o widza z roku na rok staje się coraz trudniejsza. - Od jakiegoś czasu jest bardzo trudne, dlatego, że pojawiły się konkurencje dla tych małych kin -mutikina. To są tak bym nazwała kina duże, gdzie mają dużo i menadżerów i ludzi do prowadzenia tej działalności. No, a ja nie mogę sobie pozwolić na kogoś jeszcze, żeby zatrudnić.

Dlatego żeby zmniejszyć koszty pani Lucyna wszystko w kinie robi sama. Zatrudnia tylko operatora projektora. Jednak wszystkie te oszczędności mogą okazać się niewystarczające. Kinu grozi bankructwo. Dobrą wolę postanowił pokazać Ośrodek Kultury w Będzinie. - Myślimy, że kino musi nastawić się jedynie na projekcje filmów, ale również ściągnąć jednak innych widzów - powiedziała Katarzyna Maciejewska. Pierwszym krokiem do tego ściągnięcia ma być koncert Tomasz Bura Quartet.

Adam Pazera, kierownik kina Światowid, jest zdania, że małe, kameralne kina mogą śmiało walczyć o widza. Światowid stara się to robić na rozne sposoby. M.in. organizując nietypowe premiery. - Trzeba mieć świadomość, że kino jest dla widza. Trzeba tego widza traktować poważnie, w sposób rzetelny, z rzetelną informajcą, kulturalną obsługą.

W kino "Nowość", jak każde inne, jest dla widzów właśnie. Jak na razie jest ich jak na lekarstwo. A paradoksalnie to oni staną się lekiem, który uratuje mu życie.

Żródło: www.tvs.pl